Pytanie:
Co to jest Arduino?
Edward
2009-12-22 05:10:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Co to za koncepcja Arduino , o której ciągle słyszę? Czy to rodzina mikrokontrolerów, czy płyta demonstracyjna?

Prosimy o dołączenie zdjęć w odpowiedzi, a jeśli istnieje wiele możliwych elementów znanych jako Arduino , pozwól mi wejść w sekret :) .. i opowiedz nam o kilku z nich.

dlaczego -1? czy ktokolwiek mógłby skomentować głos przeciw? Jak przez mgłę pamiętam, że zadawano to wcześniej, w takim przypadku powinno zostać zamknięte jako duplikat.
hmm, nie duplikat na tej stronie, chociaż pytano o wymianę elektroniki: http://electronics.stackexchange.com/questions/147/what-is-the-arduino
Cztery odpowiedzi:
#1
+5
Edward
2009-12-22 05:11:16 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cytując ich stronę wprowadzającą:

Arduino to narzędzie do tworzenia komputerów, które mogą wyczuwać i kontrolować więcej świata fizycznego niż komputer stacjonarny. Jest to fizyczna platforma obliczeniowa typu open source oparta na prostej płytce mikrokontrolera i środowisku programistycznym do pisania oprogramowania na płytę.

Składa się z płyty demonstracyjnej z (w zależności od wersji) Atmel ATMega328, ATMega168, ATMega8 lub ATMega1280. Te chipy mają wypalony program ładujący Arduino, co ułatwia ładowanie do nich własnych programów (zwanych szkicami w języku Arduino). Posiada również wieloplatformowe IDE, które pozwala na tworzenie dla niego, język jest oparty na podzbiorze C / C ++. Istnieje wiele płytek dodatkowych (zwykle nazywanych tarczami), które umożliwiają interakcję z Arduino lub rozszerzanie jego możliwości.

Wszystko to jest open source, w tym projekty płytek, więc możesz kupić gotową deskę lub stworzyć własną. Tablice są stosunkowo tanie (w tej chwili około 25 funtów za Duemilanove) i istnieje dobrze prosperująca społeczność ludzi korzystających z nich, rozwijających się i hakujących.

Oto jedno z nich:

Duemanilove

Edward, dlaczego skopiowałeś i wkleiłeś moją odpowiedź z Electronics Exchange bez przypisywania jej mnie? Dodatkowo, jeśli masz zamiar kopiować pytania i odpowiedzi, z pewnością powinieneś stworzyć je na Wiki społeczności. Jeśli planujesz zamknąć Electronics Exchange, czy nie jest możliwe kopiowanie użytkowników / pytań / odpowiedzi / hurtowych głosów? A może możesz skopiować je wszystkie jako pytania zamknięte lub Wiki społeczności?
#2
+5
jluciani
2009-12-22 06:28:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Strona Wikipedii pod adresem http://en.wikipedia.org/wiki/Arduino zawiera doskonały opis Arduino i wariantów.

Ta odpowiedź to uprzejma wersja http://lmgtfy.com/?q=Arduino
Podziwiam ten plakat za uprzejmość - w tym przypadku jest to naprawdę niezasłużone ....
#3
+2
Edward
2009-12-22 05:17:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Arduino jest płytką rozwojową dla mikrokontrolerów Atmel ATMega168 lub ATMega328. Oferuje standardowy port szeregowy USB, a także nagłówki dla różnych „osłon”, które pasują do płyty deweloperskiej, oferując dodatkowe funkcje, takie jak sterowniki silników, karty SD itp. Jest wyposażony we własną wersję języka programowania C, która ma na celu aby trochę ułatwić pracę osobom, które nigdy wcześniej nie programowały.

Istnieje kilka różnych wersji, zarówno oficjalnych, jak i nieoficjalnych. Niektóre z nieoficjalnych wersji wykorzystują komponenty do montażu powierzchniowego i mają inny układ, który wyklucza użycie osłon. Istnieje również wersja „mega”, która wykorzystuje model ATMega1280 uC i ma o wiele więcej timerów, UART i innych urządzeń peryferyjnych niż wersja oryginalna. Większość osłon jest kompatybilna z wersją mega, ale niektóre nie.

#4
  0
Lou
2009-12-22 19:25:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prezentowana bez komentarza strona główna platformy Arduino:

http://www.arduino.ccTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...