Pytanie:
Robot wyrywający osobę z innych obiektów
user337
2009-12-02 12:50:45 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Potrzebuję pomysłów na czujniki, których mogę użyć, aby mój czołg mógł jechać w kierunku ludzi i ich szukać.

Odróżnianie ich od tła.

Załóżmy, że człowiek stoi nieruchomo / zdecydowanie

Jakieś pomysły?

  • chciałbyś użyć Arduino jako kontrolera - ale jeśli są lepsze opcje, daj mi znać.
Osiem odpowiedzi:
#1
+6
Clinton Blackmore
2009-12-03 02:30:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Może pomóc inteligentny czujnik - przyjrzyj się CMUcam.

#2
+4
endolith
2009-12-07 07:31:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy mógłbyś użyć szeregu pasywnych czujników podczerwieni?

Ladyada ma mnóstwo rzeczy na temat połączeń z nimi, w tym Arduino.

Myślę, że Arduino ma tylko 6 wejść analogowych, ale możesz multipleksować więcej czujników wejściowych i wyjściowych za pomocą tranzystorów FET, jeśli ich potrzebujesz.

#3
+3
zklapow
2009-12-02 13:19:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jakiego rodzaju platformy używasz do obsługi robota. Jeśli używasz podobnego procesora ARM (z linuxem), możesz użyć aparatu i OpenCV, ale jeśli używasz Arduino lub czegoś podobnego do tych linii, które nie będą działać. Arduino będzie mocne i na pewno nie będzie działać z OpenCV.

#4
+3
Amos
2009-12-02 16:25:31 UTC
view on stackexchange narkive permalink

OpenCV, jak mówi zklapow, pozwoli ci użyć szkolenia Haar do wyszkolenia kamery / kontrolera w rozpoznawaniu twarzy lub innych kształtów (myślę, że tak jest rozpoznawane twarze w moim aparacie), ale nie jestem pewien, jakie zasoby są dostępne dostępne dla Arduino. Jest coś, co wygląda na dość szczegółową dyskusję tutaj przy użyciu OpenCV. Jest interesująco wyglądająca strona tutaj, która mówi o treningu i robotach (rozpoznawanie rąk jako specyficzne).

Szukałem i nie mogę znaleźć żadnych linków łączących haartraining i arduino, więc możesz mieć pecha.
#5
+3
wackyvorlon
2009-12-07 07:41:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie wierzę, że arduino ma taką moc, aby to zrobić. Proponujesz bardzo trudne zadanie.

#6
+2
Shawn J. Goff
2009-12-02 18:04:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kamera na podczerwień byłaby idealna.

Myślisz o termice czy NIR? Termiczna byłaby trochę droga dla projektu i wiązałaby się z wieloma innymi problemami. Nie sądzę, aby kamera NIR dostarczyła o wiele bardziej użytecznych informacji niż jakikolwiek obraz w skali szarości, który można uzyskać z dowolnego innego czujnika, a szczerze mówiąc, filtr do wyboru pożądanego pasma byłby tańszy.
Myślałem o termice - ale nie miałem pojęcia, ile to kosztuje.
Tak, są całkiem schludne, ale bardzo drogie. Są kroplą w morzu dla, powiedzmy, platformy z bronią, ale dla hobbystów są trochę poza zasięgiem.
#7
+1
boardbite
2012-08-25 08:53:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jednym z mocnych predyktorów relacji człowiek kontra przedmiot jest to, że temperatura ludzkiego ciała często mieści się w określonym zakresie, różnym od temperatur większości obiektów. Wykorzystując ten fakt, możesz wypróbować jeden z dwóch poniższych pomysłów, który moim zdaniem powinien mieć dobrą dokładność i prostą implementację:

  • Opcja 1: Użyj czujnika temperatury na podczerwień (małego i niedrogiego), takiego jak Texas Instruments TMP006 lub alternatywnie Melexis MLX90614
  • Opcja 2: Użyj gotowego rozwiązania, takiego jak Panasonic Grid-eye, który jest czujnik podczerwieni, który zapewnia reprezentację 8x8 pikseli mierzonych temperatur w jego widoku. Część jest niedroga (i dostępna u dystrybutorów, takich jak Digikey), a ponieważ zbiór danych nie jest bardzo intensywny, można nawet połączyć czujnik z płytką mikrokontrolera, taką jak Arduino.

Korzystając z któregokolwiek z tych czujników i porównując wykryte dane z wcześniej zdefiniowanym oknem (dla temperatur ciała ludzkiego), powinieneś być w stanie dość dokładnie stwierdzić, czy dana jednostka jest obiektem, czy człowieka.

#8
  0
Jim
2009-12-09 23:05:18 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz podłączyć kamerę, która wysyła dane szeregowe do Arduino (dostępne od Sparkfun, myślę, że są one normalnie używane do telefonów komórkowych, wygląda podobnie do rozwiązania CMUcam), a następnie wysłać dane do komputera przez USB lub ty Możesz użyć modułu bezprzewodowego, jeśli czujesz się elegancko. Następnie możesz pobrać program do śledzenia twarzy, który będzie przetwarzał obrazy z Arduino. Śledzenie twarzy jest dobrze ugruntowaną metodą przetwarzania wideo w czasie rzeczywistym, powinno być stosunkowo łatwe do znalezienia.To jedyny sposób, w jaki mogę pomyśleć o tym, że może to obejść brak mocy Arduino, będziesz musiał podłączyć się do odpowiedniego komputer, jeśli chcesz przetwarzać wideo w czasie rzeczywistym. Byłoby to bardziej kosztowne i pracochłonne w porównaniu z użyciem czujników NIR, ale wyniki mogą być bardziej odpowiednie dla twojego zastosowania.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...