Pytanie:
Jak przekonujesz ludzi do używania Arduino
Chris Gammell
2010-01-06 19:44:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Więc mam tego znajomego z problemem ... przysięgam ... to nie ja! Lubię Arduino. Na początku nie sprzedano mi tego pomysłu, ale jestem mocno w obozie „to jest niesamowite”.

W każdym razie to, czego naprawdę szukam, to propozycja dla niektórych (technicznych) przyjaciół na temat zalety Arduino w porównaniu z wyjściem i wprowadzeniem innego rozwiązania od zera (lub zamówieniem zestawu ewaluacyjnego od dostawcy uC). Próbuję też przekonać szkołę, że Arduino to świetny sposób na nauczenie dzieci programowania w porównaniu z innymi zestawami startowymi i tym podobne. W końcu chcą też zająć się robotyką, więc pomyślałem, że mógłbym im to sprzedać.

Mam kilka pomysłów, co im powiedzieć, ale naprawdę chcę usłyszeć, co inni mają do powiedzenia. I zanim ktokolwiek to powie, rozumiem, że najlepszym sposobem byłoby ich pokazanie. Ale niektóre rzeczy trzeba wcześniej wyjaśnić i mam nadzieję, że to wszystko usłyszę od wszystkich. Dzięki!

W przypadku szkół wolę pozwolić im używać Ruggeduinos: http://ruggedcircuits.com/html/ruggeduino.html
Sześć odpowiedzi:
#1
+7
Adam Davis
2010-01-06 21:18:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozumiem, że najlepszym sposobem byłoby ich pokazanie. Ale niektóre rzeczy trzeba wcześniej wyjaśnić.

Nie zgadzam się, chyba że musisz rozstawić Arduino przez telefon. Mały zestaw jest na tyle przenośny, że można go zabrać na każde spotkanie lub rozmowę, a nawet ustawić i bawić się nim na małym stole z wystarczającą ilością miejsca na lunch podczas spotkania przy lunchu. W rzeczywistości możesz przynieść model, który ilustruje każdy punkt, który przedstawię poniżej, a wszystko to nadal będzie mieściło się w małym pudełku, całkowicie rozłożone na małym stole, zasilane bateriami i będzie wystarczająco trwałe, aby można było je przenosić bez przerywania rozmowy przez osobę, do której się przedstawia.

Prezentacja to rozmowa, która jest w dużej mierze jednokierunkowa, ponieważ przewidujesz i odpowiadasz na wszystkie ich potrzeby i problemy, zanim je wypowiedzą, a często nawet zanim się zorientują mają taką potrzebę.

Masz dwoje widzów, pracowników technicznych i szkoły. Będziesz musiał zrozumieć ich potrzeby, zanim będziesz mógł opracować stanowiska, i chociaż będą się one częściowo pokrywać, przekonasz się, że będą one koncentrować się na zasadniczo różnych potrzebach / kwestiach.

Ze względów technicznych przyjaciele:

 • Arduino jest ZABAWNE
 • Arduino jest ŁATWE
 • Arduino jest SZYBKIE
 • Arduino jest TANIE

Hobbyści są w tym przede wszystkim dla zabawy. Pokaż im, że budowanie z arduino jest fajne, a powód, dla którego jest to fajne, to łatwość i szybkość. Martwią się ceną, ale większość jest skłonna zapłacić trochę więcej, jeśli ułatwi to zbudowanie czegoś o złożonym zachowaniu.

Dla szkół:

 • Arduino jest SOLIDNE
 • Arduino jest ŁATWE I PRZYJEMNE DO NAUKI
 • Arduino uczy ważnych TECHNOLOGII
 • Arduino jest ŁATWE W UCZENIU
 • Arduino jest TANIE

Szkoły nie przejmują się kosztami tak, jak mówią. Sprawdź katalogi naukowe, aby przekonać się, że produkty edukacyjne są droższe, częściowo dlatego, że są solidniejsze (dłużej w środowisku uczniów), a częściowo dlatego, że są wbudowane w program nauczania, dzięki czemu nauczyciele mogą spędzać więcej czasu na nauczaniu, a mniej na przygotowaniach uczyć.

Tak więc szkoła musi wiedzieć, że uczniowi trudno jest złamać arduino (celowo lub nie), musi wiedzieć, że uczniowie łatwo się uczą, czemu pomaga fakt że to fajne. Muszą wiedzieć, że ważne umiejętności, których uczniowie absolutnie potrzebują w przyszłości, zostaną nauczeni w procesie uczenia się o arduino. Muszą wiedzieć, że łatwo jest uczyć - nie muszą wysyłać nauczycieli na szkolenie, nauczyciele nietechniczni będą w stanie rozwiązać większość problemów arduino (lub istnieje dobra społeczność, która będzie wspierać nauczyciela) i że program nauczania jest już gotowy z sugerowanymi częściami i zestawami. Wreszcie, wciąż musi być tani.

Niestety, arduino nie radzi sobie dość spektakularnie w dwóch z tych zadań i jest skomplikowane przez kilka innych:

Nie jest solidny . Umieść zbłąkany przewód między jednym z kołków ustawionych na wyjście wysokiego napięcia i uziemienia, a możesz usmażyć pojedynczy port. Może nie zostać złapany, ale może „zepsuć” wyniki późniejszych projektów studenckich przez miesiące lub lata, zanim zostanie zauważony, zdiagnozowany i naprawiony. Uszkodzenia muszą być bardzo trudne, a gdy już wystąpią, muszą być natychmiast zauważalne oraz łatwe i tanie do naprawy.

Nie jest łatwo uczyć. Nie ma ustalonego programu nauczania. Każdy nauczyciel, który to zrobi, będzie musiał na bieżąco opracowywać własny program, co oznacza, że ​​musi być na zaawansowanym poziomie zrozumienia z Arduino, co wymaga przeszkolenia. Nauczanie może być pracą związaną z miłością, ale to także praca, a szkoła nie zapłaci im za naukę w czasie zajęć szkolnych i nie zamierzają spędzać wolnego czasu, aby się tego uczyć. Nie ma wystarczającego wsparcia, aby pozyskać nowego, niewyszkolonego nauczyciela, nawet jeśli program nauczania został już ustalony. Nieustannie borykali się z drobnymi problemami i tracili dni na diagnozowanie problemów i wznawianie projektów przez uczniów, ponieważ nie mogli wezwać mentora (lub wsparcia technicznego) i uzyskać natychmiastowej diagnozy i rozwiązania.

Tworzenie programu nauczania jest trudne, ale uczynienie go nauczaniem zasad technologii, które są ogólne i prawdopodobnie przydatne dla przeciętnego ucznia, jest bardzo trudną pracą. Następnie należy dodać do tego zabawne i interesujące elementy, aby uczniowie faktycznie nauczyli się zasad, a nie tylko postępowali zgodnie z instrukcjami, uzyskiwali oczekiwane wyniki i kontynuowali bez zdobycia znaczącej wiedzy.

To nawet nie zaczyna dotykać kwestii infrastruktury - korzystania z laboratorium komputerowego, kwestii bezpieczeństwa, obsługi informatycznej oprogramowania i sterowników, które należy zainstalować itp.

Rzecz nie powinno się uczyć ich używania arduino (tj. pamięci rutynowej lub zwykłej wiedzy). Chodzi o to, aby zwiększyć ich zdolność rozumienia systemu / zasady (analiza), a następnie przeskoczyć stamtąd do nowych myśli, pomysłów i koncepcji (synteza).

To nie jest trywialna praca. Ale musisz gdzieś zacząć, a najlepszym rozwiązaniem będzie pokazanie im 6-miesięcznego cyklu w 5-minutowej prezentacji na stole podczas lunchu.

#2
+5
blalor
2010-01-06 21:12:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Platforma Arduino była moim pierwszym kontaktem z wszelkiego rodzaju elektroniką. Z zawodu jestem programistą Java i uważam, że kluczem jest jasny, samodokumentujący się „język” Arduino (API, naprawdę). Myślę, że każdy , nawet jeśli nigdy nie widział linii kodu, może zrozumieć następujące kwestie:

 void loop () {digitalWrite (LED_PIN, HIGH); opóźnienie (1000); digitalWrite (LED_PIN, LOW); delay (1000);} 

Zaczynam rozumieć, że za tymi wywołaniami digitalWrite stoją rejestry portów, ale nie muszę. Możesz osiągnąć dużo z AVR, używając tylko tego prostego API.

Oprócz wewnętrznej wartości posiadania środowiska programistycznego, które działa po wyjęciu z pudełka na większości Środowiska komputerowe w użyciu dzisiaj (pierwszy komentarz a la Johna; otwartość jest miła i kluczem do sukcesu Arduino, ale nie jest zaletą dla kogoś, kto po prostu chce się zanurzyć), masz również sprzęt, który komunikuje się z komputerem głównym tak łatwo, jak pisanie na standardowe wyjście. Czy widziałeś kod za Serial.println ()? To nie jest intuicyjne ani łatwe!

Sprzęt jest prawie tani po wymianie poduszek na kanapę. Jeśli Twoi znajomi rozważają zestaw ewaluacyjny od dowolnego dostawcy uC, prawdopodobnie chcą wydać o rząd wielkości więcej na pierwszy zakup niż Arduino; jeśli dostaną Arduino i mu się to nie spodoba, odpadną jak trzydzieści dolców!

Jest ciekawy ekosystem, w którym widzisz zestaw modułowych klocków (tarcz) przypominający klocki Lego, które pozwalają budować rzeczy bez podnoszenia lutownicy; kupuj, buduj, wizualizuj, graj. Jeśli chcesz zabrudzić sobie ręce, możesz rozpocząć tworzenie makiet, a gdy zabraknie ci płytek, czas zacząć od prototypowania, a następnie zaprojektować własne deski. To droga, którą wybrałem. :-)

Bariery wejścia prawie nie istnieją: tylko chęć do nauki.

#3
+4
jluciani
2010-01-06 20:25:19 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Główną przewagą Arduino nad innymi platformami jest społeczność użytkowników i programistów, którzy otwarcie udostępniają i rozwijają platformę. Obecnie żadna inna platforma nie oferuje tak szerokiego i dogłębnego wsparcia.

Oto kilka punktów -

 • Oprogramowanie jest bezpłatne i działa na systemach Linux, MAC i PC. Łatwe programowanie za pomocą portu USB.
 • Oprogramowanie jest otwarte i można je łatwo modyfikować w celu tworzenia niestandardowych przykładów.
 • Schematy kart i liczne urządzenia peryferyjne są dostępne bezpłatnie. Dostępnych jest wiele kompatybilnych płyt, które można dostosować do konkretnych zastosowań.
 • Mnóstwo mentorów na arduino.cc i strony takie jak chiphacker Wiele lokalnych grup użytkowników.

Tworzę standardowe płyty kompatybilne z Arduino / Sanguino, które integrują różne urządzenia peryferyjne (Zigbee (XBee), RTC, DAC). Wykonuję również projekty niestandardowe. Moje wskazówki dotyczące aplikacji i dokumentacja znajdują się na http://www.wiblocks.com. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące moich płyt lub chcesz dokładniej omówić swój program, wyślij mi e-mail. / p>

#4
+4
bpijls
2010-01-06 21:13:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Świetną uwagę na temat platformy Arduino wypowiedział Dave Jones na swoim Electronics Engineering Video Blog.

Jego opinia jest z profesjonalnego punktu widzenia i ośmiela się nawet kpić z Imię Arduino na dowód, że nie jest fanboyem. Twierdzi, że Arduino jest bardzo interesujące, ponieważ nie korzysta z jakiegoś dziwnego równoległego środowiska programistycznego, takiego jak PICAXE. Nawet początkujący uczą się programowania platformy Arduino w prawdziwym C, choć jest to nieco uproszczone. Jeśli chcesz, możesz faktycznie zaprogramować AVR C bezpośrednio z Arduino IDE, a krok od Arduino do AVR studio też nie jest taki duży.

Zwykle programuję swoje tablice z wiersza poleceń. Możesz skompilować szkice Arduino lub C / C ++ za pomocą makefile lub skryptu powłoki. Używam EMACS do edycji i kompilacji. To jest bardzo szybkie.
Czy to tylko tryb C / C ++, czy też istnieje oddzielny tryb szkicowania Arduino?
Zespół Arduino zapakował edytor oparty na Javie dla środowiska programistycznego „Processing” (z którego pochodzi cały „szkic”) razem z AVR-GCC (swobodnie dostępna wersja kompilatora GNU C / C ++ dla mikrokontrolerów AVR) i napisał do tego łatwa w użyciu biblioteka. Więc to wszystko jest po prostu C / C ++, ale zamiast pisać: PORTB | = (1 << PB2) piszesz: digitalWrite (10, HIGH), co jest nieco łatwiejsze do zrozumienia. Jeśli chcesz, nadal możesz używać „hardkorowej” składni AVR w szkicu. „Szkic” Arduino to program w C ++, który ma zostać umieszczony w bibliotece przed kompilacją.
Właściwie miałem na myśli EMACS, czy ma oddzielny tryb Arduino Sketch, czy też jluciani używa tylko istniejących trybów dla C / C ++?
#5
+2
Phillip Ross
2010-01-07 05:43:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zdecydowanie najlepszym sposobem jest zaopatrzenie się w magazyn Silicon Chip. PICAXE to klasyczny przykład - jest o wiele bardziej popularny w tej części świata niż gdziekolwiek indziej - nawet w Wielkiej Brytanii, gdzie został opracowany - ponieważ entuzjastyczny użytkownik PICAXE (Stan Swan) zainteresował się Silicon Chip i zaczął pisać o nim artykuły. Więc jeśli istnieje prawdziwy orzech Arduino, który może pisać dobre artykuły, powinien napisać przewodnik dla początkujących po Arduino i wysłać go do magazynu. Jeśli będzie wystarczająco dobry / interesujący, opublikują go (i mówię z doświadczenia!). Możesz nie zbić fortuny, ale pomożesz szerzyć ewangelię Arduino.

#6
+1
Amos
2010-01-08 05:30:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jako nauczyciel od 17 lat (matematyka, a nie technologia lub ICT) w Wielkiej Brytanii, gdybym chciał, aby szkoły skupiały się na używaniu Arduino do nauczania podstawowej elektroniki, musiałbym zrobić jedną z dwóch rzeczy (lub obie):

 1. Przekonać dyrektora / doradcę ds. doskonalenia szkoły, który zajmuje się nauczaniem technologii dla określonych władz lokalnych, że Arduino najlepiej odpowiada potrzebom jego szkolnej elektroniki, w rzeczywistości prawdopodobnie musiałbym przekonać wielu z nich, co oznacza dotarcie do nich na konferencji. Ludzie, którzy musieliby robić to przekonanie, prawdopodobnie musieliby być doświadczonymi nauczycielami technologii, którzy mogli, ale nie musieli, używać Arduinos w klasie i są w stanie zapewnić praktyczne demonstracje, a także odpowiedzieć na pytania typu „co, jeśli”. Niestety, gdyby nie było doświadczonych ludzi, którzy mi demonstrowali, po prostu założyłbym, że demonstranci byli sprzedawcami i że co najwyżej 50% (i to jest hojne) tego, co mi mówią, jest wykonalne. Doradcy / Oficerowie ds. Doskonalenia szkół to ludzie, którzy w Anglii przynajmniej organizują wiele szkoleń w służbie, więc pierwszym krokiem byłoby ich przyjęcie na pokład. Jeśli uda Ci się sprzedać im pomysł Arduinos, musieliby zorganizować więcej pokazów / szkoleń na poziomie bardziej regionalnym, aby rozpowszechniać pomysły / techniki / sugerowane treści kursu wśród samych nauczycieli. Warto też pokazać ludziom, jak budować tam własne klony Arduino, aby mogli zacząć od niewielkich nakładów finansowych.

 2. Innym sposobem byłoby przekonanie rządowych pracowników ds. technologii Key Stage 3 lub jednej lub więcej komisji egzaminacyjnych, że Arduinos to rzecz, której brakowało w nauczaniu elektroniki przez te wszystkie lata. Ponownie wymagałoby to najpierw demonstracji dla odpowiednich osób, które następnie musiałyby zakończyć się szkoleniem dla rzeczywistych nauczycieli „przy kredowej twarzy” (nie miałem tablicy w moim pokoju od 7 lat, ale nadal jest znana jako kredowa twarz).

W praktyce w szkole, w której pracuję, każdy uczeń Key Stage 3 otrzyma około 12-18 tygodni edukacji elektronicznej, która dotyczy podstawowych obwodów, podstawowego lutowania i zaprojektowanie gry elektronicznej wykorzystującej płytkę PCB zaprojektowaną przez każdego ucznia (techniką zajmuje się akwaforta). To tyle, jeśli chodzi o pierwsze 3 lata technologii w szkole średniej, może być też trochę pracy nad obwodami w nauce, nie ma tu mikrokontrolerów. Jeśli chcą, aby uczniowie, którzy zdecydują się na naukę technologii na GCSE, mogą stworzyć bardziej złożoną wersję tej gry elektronicznej na potrzeby zajęć GCSE, ale to wszystko. W ICT nacisk kładzie się na używanie różnych pakietów oprogramowania do rozwiązywania typowych problemów, z krótką prezentacją schematów blokowych i prostym programowaniem. Zdziwiłbym się, gdyby zrobili coś bardziej skomplikowanego niż LOGO.

Inne szkoły mogą robić więcej elektroniki, ale nie jestem pewien, jak daleko to robią, większość programu nauczania technologii wydaje się skupiać na Techniki projektowania i używanie umiejętności, których uczy się, aby rozwiązywać określone problemy, zamiast mówić, pozwalają wyposażyć ludzi w korzystanie z tych konkretnych narzędzi lub elementów technologii.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...