Pytanie:
Najtańszy, najprostszy sposób na wdrożenie klawiatury / myszy Bluetooth?
endolith
2009-11-17 23:04:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Myślisz o zbudowaniu urządzenia do wysyłania tekstu i prawdopodobnie ruchu myszy do komputera, ale chcę, aby było bezprzewodowe i kompatybilne z wieloma komputerami / PDA / telefonami bez specjalnego klucza sprzętowego itp. Pomyślałem więc: „Hej, Bluetooth to standard dla urządzeń wejściowych i wiele komputerów / PDA / telefonów ma go wbudowany! ” Ale jak przenieść dane do Bluetooth na drugim końcu?

  • Mógłbym kupić Bluetooth IC i zbudować dla niego płytkę drukowaną , ale nie mogę nawet znaleźć miejsca na ich zakup w małych ilościach, znaleźć dokumentacji bez bycia częścią firmy i podpisywania NDA itp.
  • Mogłem nauczyć się bardzo popularnego Arduino z adapterem Bluetooth, ale kosztowałoby to 149,95 USD, a nie o to mi chodziło, i nie wiem, czy może nawet działać jako klawiatura / mysz.
  • Mógłbym kupić tanią klawiaturę USB i rozebrać, dowiedzieć się, jak klucze są mapowane na linie danych i po prostu odpowiednio je stymulować. Mysz nie jest jednak taka łatwa.

Ostatnia wydaje się najlepsza, ale czy masz jakieś inne pomysły?

Nie chcę standardowej płyty szeregowej przez Bluetooth, chyba że można ją skonfigurować tak, aby na drugim końcu wyglądała jak standardowa klawiatura / mysz Bluetooth.

Trzy odpowiedzi:
#1
+11
davr
2009-11-18 00:36:50 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Często zdarza się, że kiedy próbujesz zbudować coś z gotowych części, które powiela istniejący produkt, prawie zawsze same części będą kosztować więcej niż istniejący produkt. Powodem jest to, że mogą masowo produkować swój produkt, kupując części hurtowo, obniżając koszty itp.

Przyjrzyj się uważnie `` płytom szeregowym przez Bluetooth '', niektóre z nich w rzeczywistości obsługują różne profile . To, czego szukasz, to moduł obsługujący profil Bluetooth HID (Human Interface Device, inaczej mysz, klawiatura, joystick, pilot wii, itp.).

Sprawdź poprzednie pytanie zawiera listę kilku modułów bluetooth, które można kupić w pojedynczych ilościach za rozsądne ceny, niektóre lub wszystkie powinny obsługiwać HID.

Ok. Ale które konkretnie i ile pracy potrzeba, aby je wesprzeć?
Aby znaleźć konkretne z nich: Kliknij każdy z nich, przeczytaj stronę i zobacz, czy gdziekolwiek jest napisane „HID”. Następnie, jeśli chcesz wiedzieć, ile pracy to będzie wymagało: przeczytaj arkusz danych modułu i zobacz, ile musisz zrobić, aby go zainicjować, wysłać zdarzenia itp. Wiele modułów, z którymi możesz się komunikować przez UART, co zwykle jest całkiem proste z mikrokontrolera, z komendami „AT”, podobnie jak modemy działały w dawnych czasach. Arkusz danych powinien zawierać listę dostępnych poleceń.
Więc jak to? http://www.sparkfun.com/products/10253
#2
+2
Ben Jackson
2014-01-24 14:21:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Najlepszym rozwiązaniem jest rozebranie kombinacji klawiatury / myszy Bluetooth i odtworzenie ich zgodnie z opisem. Umieść zasięg na liniach myszy zanim go zniszczysz, żebyś mógł zobaczyć co musisz zrobić.

Problem z zakupem modułu (z których większość zrobi SPP / DUN profile po wyjęciu z pudełka i zachowują się jak port szeregowy) polega na tym, że nie możesz zdobyć zestawów SDK potrzebnych do przeprogramowania tych chipów, aby zrobiły coś innego. Potrzebujesz modułu z oprogramowaniem sprzętowym HCI („Host Controller Interface”). Spowoduje to wystawienie stosu Bluetooth na mikrokontroler za pośrednictwem dobrze określonego interfejsu szeregowego. Będziesz potrzebować dobrej znajomości Bluetooth, ponieważ sprawienie, by moduł wykonał cokolwiek, będzie wymagało interpretacji zdarzeń odebranych przez HCI i przesunięcia automatu stanu do przodu poprzez wywołanie następnego kroku za pośrednictwem HCI. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele przykładów do obejrzenia, ponieważ interfejsy Bluetooth po stronie hosta ujawniają to w systemie operacyjnym.

Idealnym modułem (jeśli coś takiego istnieje) byłby moduł Bluetooth 4.1 z Obsługa BLE, która udostępnia HOGP (protokół HID over GATT) mikrokontrolerowi. HOGP umożliwia korzystanie z deskryptorów raportów USB HID i jest bardzo zbliżony do „bezprzewodowego USB”. Niestety, obsługa BT4.1 / HOGP nie jest wbudowana aż do ostatniego Androida i Windows 8. Moduł, który komunikował się z mikrokontrolerem i pozwalał mu ustawiać deskryptory raportów, a następnie wysyłać raporty, byłby bardzo przydatny.

#3
-2
Clinton Blackmore
2009-11-18 03:28:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prawdopodobnie nie jest to rozwiązanie, którego szukasz, ale pomyślałem, że pasuje do pytania:

https://serverfault.com/questions/43615/setup-a- komputer-linux-do-myszy-klawiatury-bluetoothTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...