Pytanie:
Problemy z programatorem USB JTAG Olimex Arm
talex
2009-12-02 06:46:10 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Niedawno kupiłem programator Olimx ARM-USB-OCD JTAG, ale miałem trudności z uruchomieniem go.

Moim głównym systemem jest Linux, ale przetestowałem go w Window bez powodzenia. Używam OpenOCD do komunikacji z urządzeniem, ale nie wykrywa on chipa ftdi w programatorze.

Podejrzewam, że sprzęt jest podejrzany z dwóch powodów. Programator ma możliwość zasilania płytki napięciem 5V, 9V lub 12V, ale gdy mierzę napięcie wyjściowe to tylko 0,7 ~ 1V (po podłączeniu do USB testowane na 3 różnych komputerach i jednym hubie USB) dodatkowo, po podłączeniu do Linuksa, wykrywany jest układ ftdi, ale szybko łączy się i rozłącza, pozostawiając szereg błędów w syslogu.

Moje pytania (i najbardziej interesuje mnie każdy, kto ma takie same programista): czy sprzęt jest uszkodzony? Jeśli nie, co prawdopodobnie zrobię źle?

To dziwne opcje zasilania ... zdecydowanie najczęstsze napięcie ARM, jakie widziałem, to 3,3 V.
Proces uzbrajania na płycie jest pod napięciem 3,3 V (i spodziewałbym się, że złącze JTAG również dostosuje się do tego napięcia), zasilanie 5-9-12V ma zasilać płytkę.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
Clint Lawrence
2009-12-02 07:35:30 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Sprawdź, ile prądu potrzebuje Twoja tablica. Z pamięci ARM-USB-OCD może dostarczyć tylko kilka dziesiątek miliamperów. Często zdarza się, że płyta deweloperska używa kilkuset. Aby rozwiązać problem, spróbuj połączyć openocd z adapterem JTAG bez podłączenia go do płyty.

Próbowałem tego z zasilaniem podłączonym i niepodłączonym do płytki docelowej (Olimex SAM7-P256) bez powodzenia.
Nie przychodzi mi do głowy nic innego, co można by spróbować. Może to jest toast :(.
#2
+8
talex
2010-02-03 16:09:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Na przyszłość rozwiązałem ten problem.

Okazuje się, że dwa kable USB, których próbowałem użyć, mają wysoką impedancję (~ 6 omów), kiedy użyłem kabla o impedancji bliższej 1 omowi, działał dobrze ...

#3
+1
Toby Jaffey
2010-03-19 05:57:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

... może być używany jako źródło zasilania płytki docelowej z trzema zasilaczami do wyboru za pomocą zworki: 5 V 9 V i 12 V DC, prąd źródła USB jest ograniczony resetowalnym bezpiecznikiem 300 mA, przy innym napięciu wyjściowym maksymalny prąd jest inny: 5 V / 200 mA, 9 V / 100 mA, 12 V / 70 mA, pamiętaj, że zależy to również od możliwości prądu hosta USB, jeśli inne urządzenia USB są podłączone do komputera lub jeśli laptop jest zasilany z baterii, wartości te mogą być inne i zależy od hosta USB komputera.

(z http://www.olimex.com/dev/arm-usb-ocd.html)To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...