Pytanie:
Elektronika używana do gotowania
Seidleroni
2009-12-27 01:40:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam projekt, w którym chcę gotować jedzenie (bardzo podobne do garnka). Co ktoś tutaj poleciłby użyć do konwersji prądu zmiennego na nadający się do użytku prąd stały i czego powinienem użyć do podgrzania jedzenia? Czy powinienem używać grzejników nabojowych? Ile watów byłoby OK? Poza tym musiałbym włączać / wyłączać element grzejny, więc na co powinienem uważać?

Jeśli zadajesz to pytanie, pytam, czy masz wiedzę niezbędną do bezpiecznego wykonania tego projektu.
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
John D
2009-12-27 03:38:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

prawie wszystkie proste kuchenki wykorzystują prąd zmienny do bezpośredniego zasilania elementu grzejnego. Elementy są zwykle zwykłymi cewkami lub czasami płaskimi drutami oporowymi. Ponieważ ilość podgrzewanej żywności jest różna, prawie zawsze konieczne jest zastosowanie regulatora termostatycznego w celu zmiany mocy. W tosterze jest to realizowane za pomocą prostego regulowanego timera, który pozwala ustawić, jak długo chleb jest wystawiony na działanie ciepła. Na garnkach itp. Znajduje się regulowany termostat, który utrzymuje gotowaną zawartość w stałej temperaturze. Jeśli używasz elementu grzejnego z odsłoniętym drutem, pamiętaj o jego dobrej izolacji. Cewki są pod napięciem i mogą być śmiertelne, jeśli wejdziesz z nimi w kontakt. Pamiętaj również o zastosowaniu termostatu, który poradzi sobie z obciążeniem wywieranym przez element grzejny. Jeśli nie możesz łatwo znaleźć termostatu dla potrzebnego prądu, użyj przekaźnika do obsługi zasilania. Na ilość potrzebnej mocy będzie miało wpływ kilka czynników. Ilość żywności do ugotowania, wielkość piekarnika, docelowa żądana temperatura, szybkość gotowania i inne czynniki. Jeśli spojrzysz na jednostki o podobnej wielkości, możesz znaleźć dobre przybliżenie tego, czego potrzebujesz, rejestrując ich zapotrzebowanie na moc.

Czy masz jakieś zalecenia dotyczące dobrych przekaźników półprzewodnikowych do obsługi klimatyzacji i zdolnych do wielu wielu cykli? Jakiego dobrego elementu grzejnego powinienem użyć? Myśli?
#2
+4
Jason S
2009-12-27 08:02:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rozważ zakup garnka o odpowiednim rozmiarze (powinien wynosić tylko 15-30 USD, mniej niż w przypadku próby zbudowania garnka z własnych części) i zmodyfikuj go w razie potrzeby, aby automatycznie włączać / wyłączać zasilanie sieciowe, potrzeby kulinarne.

#3
+2
John D
2009-12-27 15:21:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Innym dobrym wyborem jest stary dzbanek do kawy typu 2 galony. Jego ustawienie temperatury działa wyłącznikiem termicznym na około 180 stopni F. Można je kupić za grosze w lokalnym sklepie z używanymi rzeczami. Używałem ich z takich źródeł przez całe moje życie i wydaje się, że przetrwają dziesiątki lat w intensywnym użytkowaniu. Jeśli budujesz własny, rozważ użycie przekaźnika półprzewodnikowego od lokalnego dostawcy elektroniki. jeśli dostaniesz taki, który jest nieco przesadzony, powinien trwać wiecznie i można go włączać i wyłączać za pomocą źródeł niskiego napięcia.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...