Pytanie:
Jak podłączyć zasilanie z pojazdu do urządzenia o małej mocy?
HRJ
2010-02-11 17:00:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jestem programistą ze znajomością tylko podstaw elektroniki / elektryczności.

Próbuję zainstalować to urządzenie w moim pojeździe. Urządzenie akceptuje szerokie napięcie wejściowe DC (10 V do 30 V), ale ma maksymalny pobór mocy 12 W (Edycja: wpisano 1 W) .

Zakładam, że to oznacza prąd wejściowy powinien być w jakiś sposób kontrolowany, na zewnątrz urządzenia.

Czego potrzebuję, aby to zrobić? Obwód ograniczający prąd ? Bezpiecznik do ekstremalnych sytuacji?

Obwód ograniczający prąd, jak opisano na wikipedii, rozproszy moc? Czy są do tego gotowe komponenty?

Czy wymagana jest oddzielna osłona przed kolcami?

Nie jestem pewien, czy jest to witryna, czy też rzadziej moi informatycy, ale link nie działał dla mnie.
Trzy odpowiedzi:
#1
+7
jeremy
2010-02-11 19:15:58 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W większości jestem samoukiem, więc niech ktoś mnie poprawi, jeśli się mylę.

Myślę, że masz małe nieporozumienie co do tego, jak działa przepływ prądu. O ile nie jest coś poważnie nie tak z twoim obwodem, ta ocena oznacza, że ​​zużyje maksymalnie 1 W mocy z dowolnego systemu zasilania, do którego jest podłączony (więc nie podłączaj go do zasilacza 0,5 W). Myślę, że najlepszym sposobem myślenia o tym jest to, że urządzenie odpowiada za to, ile prądu pobiera; zasilacz nie „wymusza” dodatkowego prądu do niego.

Obwody ograniczające prąd i bezpieczniki są używane do ochrony przed zwarciami, ponieważ po zwarciu zasilania (połączenie dwóch zacisków razem) rezystancja obciążenia spada zasadniczo do zera, a przepływ prądu teoretycznie zbliża się do nieskończoności. Możesz zobaczyć, jak nieskończoność amperów prądu może coś zepsuć!

Pomyśl o tym:

V = I * R

jeśli V = 30V i R = 0 omów,

V / R = I (przekształcone równanie)

30/0 = I (sytuacja dzielenia przez zero)

Hej dzięki! Mam nadzieję, że masz rację. Ale w pojeździe AFAIK nie ma regulowanego zasilacza. To tylko sygnał z baterii, czy to ma znaczenie?
Wygląda na to, że twoje urządzenie nie potrzebuje regulowanego zasilacza, jeśli akceptuje od 10 V do 30 V. Myślę, że bateria w Twoim samochodzie powinna mieć zawsze powyżej 10 V (może z wyjątkiem kilku sekund podczas uruchamiania samochodu)
Chciałem dodać, że wszystko podłączone do akumulatora samochodowego powinno mieć bezpiecznik. Polecam coś takiego jak http://www.sunlightauto.co.nz/pe/media/p430690ed8648a.jpg
#2
+5
Mark B
2010-02-12 00:13:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dobrze jest podłączyć to bez żadnego innego obwodu, chociaż bezpiecznik nigdy nie jest złym pomysłem. W rzeczywistości ma to na celu zapobieganie uszkodzeniu okablowania lub innych urządzeń w samochodzie w przypadku zwarcia urządzenia.

O ile w twoim obwodzie nie ma usterki, nigdy nie zużyje więcej niż 1 wat, na jaki jest oceniany. Czy na pewno ocena, na którą patrzyłeś, nie zawierała „minimalnej wartości znamionowej zasilania” zamiast maksymalnej? Najprawdopodobniej było to określenie maksymalnej mocy, jaką urządzenie mogłoby zużywać.

Nie trać z oczu, że twoje urządzenie będzie rozładowywać akumulator, jeśli nie używasz samochodu, chyba że podłączysz go do obwodu z przełącznikiem.

Powodzenia.

Zdecydowanie oznacza „maksimum” 12 W. To mnie niepokoi.
Chodzi o maksimum, jakie jednostka narysuje wtedy. Nadal możesz pracować bez konieczności stosowania obwodu ograniczającego prąd. Jedyny raz, kiedy potrzebujesz obwodu ograniczającego prąd, to coś takiego jak diody laserowe, które będą zużywać wystarczająco dużo energii, aby się spalić, jeśli nie są regulowane. Jestem pewien, że może istnieć również kilka innych dziwnych urządzeń, ale twoje urządzenie na pewno nie jest jednym z nich.
#3
+3
jluciani
2010-02-11 22:22:35 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy sprawdziłeś u producenta instrukcje instalacji i uwagi dotyczące aplikacji?

Ponieważ ulotka zawiera szeroki zakres danych wejściowych (i ma duży obraz samochodu;), możesz nie potrzebować niczego. Bezpiecznik nie zaszkodzi, ale będziesz potrzebować producenta, aby podać wartość. Urządzenie może mieć wysoki prąd rozruchowy, który może spowodować przepalenie bezpiecznika dobranego dla maksymalnego prądu roboczego.

Może być również zalecany filtr EMI lub element zabezpieczający przed przepięciami. Znowu producent powie ci to.

Urządzenie może mieć wewnętrzny bezpiecznik i filtr.

Już sprawdzam u producenta, ale różnice w strefach czasowych i błędna komunikacja wymagają czasu. Zaktualizuję status pytania, gdy uzyskam więcej informacji. Dzięki!


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...