Pytanie:
* Bardzo * wysoka precyzja, * bardzo * stabilne źródło prądu
ugachmaaz
2017-09-26 00:05:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje wykształcenie: fizyka eksperymentalna. Nie jestem inżynierem elektrykiem, ale mam pewne doświadczenie w składaniu podstawowych układów elektronicznych do eksperymentów fizycznych. Więc proszę, bądź miły i wyjaśnij, jakbym był noobem. Dziękuję Ci!

Co próbuję zrobić: bardzo dokładny (dokładność < 10 ppm, idealna 5 ppm) pomiar ładunku przechodzącego przez obciążenie w okresie setek godzin. Prądy zwykle mieszczą się w zakresie od 50 mA do 500 mA.

Zwykle odbywa się to za pomocą gotowego, programowalnego, precyzyjnego źródła prądu < 10 ppm do napędzania obciążenia i pomiaru prądu oddzielnie po stronie niskonakładowej za pomocą skalibrowanego precyzyjnego rezystora i multimetru o wysokiej dokładności. Pomiary z multimetru są następnie całkowane w celu oszacowania kulombów. Skalibrowany rezystor i multimetr są stabilizowane temperaturowo w inkubatorze, aby zminimalizować dryft termiczny.

Mój problem polega na tym, że te precyzyjne źródła prądu są drogie i muszę zbudować kilka z tych konfiguracji za stosunkowo niedrogie.

Muszę więc zbudować <10ppm precyzyjny, źródło prądu 50-500 mA &, który będzie stabilny i cichy przez setki godzin. Dokładność nastawy nie jest bardzo ważna, ponieważ i tak będę mierzył prąd osobno. Ale prąd musi być bardzo stabilny i precyzyjny, więc nie muszę pobierać zbyt wielu próbek, aby uzyskać wysoką dokładność na zintegrowanych kulombach. (Pamiętaj, że pomiar będzie trwał przez setki godzin, więc praktyczne jest pobieranie próbki co dziesięć lub dwadzieścia sekund, w przeciwnym razie danych będzie zbyt dużo do przetworzenia). Bieżące źródło nie musi być programowalne, o ile mogę zmienić rezystor skalujący lub dwa, aby zmienić wartość zadaną dla konkretnego eksperymentu. (rezystor skalujący i ogólnie źródło mogą być stabilizowane temperaturowo w inkubatorze)

Teraz wszystkie uwagi techniczne i fora, które czytam, dotyczą co najwyżej 0,01% (100 ppm) lub 0,005% (50 ppm) dokładności.Potrzebuję czegoś znacznie lepszego niż to i nie znalazłem strategii na zrobienie tego w Internecie.Jakieś pomysły, jak to można zrobić?

Z góry dziękujemy za pomoc!

Tak, można to zrobić, ale jeśli nie możesz samodzielnie przeanalizować źródeł błędów w obwodzie, po prostu poprosisz kogoś o zaprojektowanie go za Ciebie.
Nawet jeśli musisz wykonywać pomiary 100 razy na sekundę, nadal wydaje się, że jest to łatwiejsze podejście.
Jednym dużym problemem, o którym nie wspomniałeś, jest dryf temperatury.Chyba, że trzymasz to wszystko w BARDZO kontrolowanej temperaturze, „stała” na poziomie 5 lub 10 ppm może być nieosiągalna.Również liczba ppm nie jest tutaj dobrą liczbą.10ppm przy 100A jest dużo łatwiejsze do osiągnięcia niż 10ppm przy 5mA.
* Dlatego muszę zbudować źródło i zlew prądu o precyzji <10ppm, 50-500 mA, które będzie stabilne i ciche przez setki godzin. * Moim zdaniem: jeśli chcesz o to zapytać, brakuje ci doświadczenia w projektowaniui zbuduj jeden.Te wymagania są wyzwaniem nawet dla ** bardzo doświadczonego EE ** z wieloletnim doświadczeniem w sprzęcie pomiarowym.Albo ** kupisz ** gotowe urządzenie, albo ktoś inny zaprojektuje i zbuduje je dla Ciebie.Tak czy inaczej, będzie to dużo kosztować.
Powiązane (ale nie dokładnie takie same): http://www.electronicdesign.com/test-amp-measurement/whats-all-femtoampere-stuff-anyhow
Ludzie, zadaję to pytanie po tym, jak dużo czytałem przez miesiąc.Powiedziałem już, że nie jestem EE, ale jestem gotów włożyć pracę potrzebną do nauczenia się, jak to zrobić, jeśli po prostu wskażesz mi właściwy kierunek. @trevor - Zgadzam się, że dryft temperaturowy jest problemem, ale precyzyjne komponenty ~ 5-10 ppm / st.Dryft C nie jest rzadkością, a inkubator stabilności 0,1 ° C jest łatwy do znalezienia lub zbudowania.Tak długo, jak źródło prądu i rezystor pomiarowy są ustabilizowane ze stabilnością +/- 0,1 st.C myślę, że powinno działać.
@ugachmaaz tak, nie mówiąc, że to niemożliwe, mówiąc, że jest wiele do rozważenia.Rzeczy mają również zwyczaj gromadzenia się i rozmnażania.Samo stabilizacja czujnika i brak stabilizacji tego, co mierzy rezystor, jest bezcelowe przy tych liczbach.To 5ppm / deg na czujniku może skończyć się znacznie bardziej po stronie kierowcy.Zatem utrzymywanie jak największej liczby zmiennych na stałym poziomie bardzo pomaga.I nie zaczynaj od utrzymywania stabilnego zasilania ...
To może być pomysł, aby powiedzieć nam, dokąd zmierzają te badania ... jaki jest twój ostateczny cel tutaj ...
Mówisz też, że powodem, dla którego chcesz zbudować własne, jest łóżeczko, ale obawiam się, że jak tylko dodasz czas na zbudowanie i zweryfikowanie takiego urządzenia, lepiej będzie kupić urządzenie od Keithley lub NI, czy tak dalej
* Jestem gotów włożyć pracę potrzebną do nauczenia się, jak to zrobić, gdybyś mógł wskazać mi właściwy kierunek * Hmm, jeśli projektowania obwodów (nie mówiąc już o wysokiej wydajności, dokładnych obwodach) można się nauczyć po prostu * wskazując kogośwe właściwym kierunku *, dlaczego opanowanie projektowania obwodów elektronicznych wciąż trwa ** lata **?Co byś powiedział, gdybym powiedział, mwah, mam stopień EE, co w zasadzie oznacza, że znam również fizykę, więc mogę również pracować nad fizyką eksperymentalną, tak jak ty, jeśli dasz mi tylko kilka wskazówek.Prawdopodobnie śmiałbyś się mi w twarz i słusznie!
Czy rzeczywiście potrzebujesz źródła, aby mieć tego rodzaju stabilność, czy też wystarczy umieć je zmierzyć z taką dokładnością?Jak wygląda twój obwód testowy?Czy z czasem zmienia opór?Czy jest pojemnościowy czy indukcyjny?
@Trevor: Ze względu na poufność nie mogę wam wiele powiedzieć, ale badania dotyczą pomiaru energii reakcji elektrochemicznej.Kulomby są miarą ilości produktu reakcji, prąd to szybkość reakcji, a napięcie to energia, przy której zachodzi reakcja.
@bimpelrekkie - Doceniam twoje komentarze, ale szczerze mówiąc, mógłbym cię nauczyć robić przykłady fizyki, które robię tylko na liceum, tak jak robiłem to w przeszłości ze stażystami w liceach.Może moja naiwność w tym wysiłku wynika z faktu, że fizyki można nauczyć każdego.ale dzięki za pomoc.
Stabilność przy 5 ppm nie jest wcale taka trudna i możesz uciec bez piecykowania, jeśli środowisko jest stabilne w granicach jednego lub dwóch stopni.Użyj rezystorów z folii typu Z, może kilka z nich, wzmacniaczy operacyjnych z zerowym dryfem i naprawdę dobrego skompensowanego napięcia odniesienia.Części będą kosztować kilkaset dolarów.
Siedem odpowiedzi:
#1
+18
WhatRoughBeast
2017-09-26 03:26:02 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Po pierwsze, nie potrzebujesz precyzyjnego źródła prądu. Powodem jest to, że w istocie źródło prądu działa poprzez pomiar prądu przez rezystor, a następnie zamyka pętlę sprzężenia zwrotnego wokół pomiaru prądu i precyzyjnego źródła napięcia. Ponieważ chcesz mierzyć tylko prąd (i przez to ładunek) przepływający przez obciążenie, nie potrzebujesz precyzyjnego napięcia odniesienia. Możesz użyć dość niechlujnego źródła, o ile dokładnie mierzysz prąd.

Jak więc mierzysz prąd? Cóż, to jest (w zasadzie) całkiem proste. Po prostu mierzysz napięcie na rezystorze szeregowo z obciążeniem, ogólnie nazywanym rezystorem bocznikowym. Oczywiście nie wskazałeś, że wymagana jest ekstremalna stabilność na obecnym poziomie, a jeśli tak, musisz się o to martwić.

Niestety, całkiem sporo odgryzłeś swoimi wymaganiami. Potrzebujesz dość dużego prądu dla swojej stabilności. Spowoduje to wesołe piekło z twoimi wymaganiami, ponieważ samonagrzewanie stanie się głównym graczem. Zacznijmy od systemu bazowego. Załóżmy, że chcesz mieć 1 wolt na boczniku przy pełnym prądzie. Wtedy rozpraszana moc będzie wynosić 1/2 wata, a rezystancja docelowa będzie wynosić 2 omy. Spowoduje to znaczne nagrzanie się rezystora. Wejdź na digikey.com i zacznij szukać oporników niskotemperaturowych. Spójrzmy na użycie jednostek 10 ppm / deg C. Ograniczając wyszukiwanie do rezystorów dostępnych w magazynie, zauważysz, że dostępne jednostki o większej mocy mają nadal mniej niż 1/2 wata i generalnie nie ma ich w magazynie, przy minimalnych zakupach 4000 sztuk (co prawda za 40 centów za pop, ale to wciąż około 1600 dolców). Co gorsza, mają wysokie wartości odporności.

Gdy osiągniesz 1/8 wata, możesz znaleźć jednostki 10 omów. Jeśli umieścisz 5 równolegle, uzyskasz 2 omy przy 0,625 wata. To jednak nie będzie możliwe. Poszczególne rezystory są przeznaczone do pracy w temperaturze 70 C lub 50 stopni powyżej temperatury otoczenia. To oczywiście spowoduje dryft termiczny nominalnie 500 ppm. W rzeczywistości, gdybyś je znalazł, potrzebowałbyś indywidualnych tempcos około 0,2 ppm.

Mając to na uwadze, sprawdź https://www.digikey.com/products/en/resistors/chip-resistor-surface-mount/52?k=&pkeyword=&pv2085=u10+Ohms&pv2=4& = ffe00034% 2C4400c9&mnonly = 0&ColumnSort = 0&page = 1&stock = 1&quantity = 0&ptm = 0&fid = 0&fid = 0 równolegle i powinno być dobrze. Nie tylko jest niski TCR, PCR wynosi 5 ppm w 70 ° C. To prawda, połknięcie połowy budżetu przeznaczonego na błędy w jednym źródle to po prostu proszenie się o kłopoty, ale generalnie jest to część gry, gdy robimy rzeczy tanio. Jest bardzo dobry powód, dla którego obecne źródła, których szukałeś, kosztują tak dużo. Oczywiście one (określone rezystory) będą Cię napędzać około 50 - 60 dolarów. Czy to problem? Czy to jest „tanie”?

Cóż, z pewnością jest o wiele tańszy niż rodzaj obecnego źródła, któremu się przyglądałeś. Zdecydowanie dobrym pomysłem jest rozważenie odpowiedniego chłodzenia bocznika, ale i tak będzie to dobry pomysł.

A skoro już o tym mowa, powinieneś mieć świadomość, że Twoje wymagania dotyczące liczników wykraczają poza zwykłe granice tanich. Potrzebujesz co najmniej 0,001% liniowości i co najmniej 5 1/2 cyfry z multimetru cyfrowego. Jeśli zamierzasz wykonać własne A / D, potrzebujesz co najmniej 17 bitów.

A tego rodzaju szeroki zakres dynamiczny i wysoka dokładność oznaczają wrażliwość na szum wejściowy, o której należy pamiętać. Oczywiście, jeśli wszystko, co chcesz zrobić, to zsumować próbki, otrzymasz znaczne uśrednienie z szumu, chociaż w tym przypadku wyższa częstotliwość próbkowania jest lepsza niż niska.

W żadnym przypadku nie jest jasne, dlaczego chcesz mieć tak niski współczynnik gromadzenia danych. Jasne, to dużo danych, ale jeśli nie będziesz mieć zmian pracowników wykonujących pomiary, 200 godzin danych to tylko 720 000 sekund. Zakładając 10 bajtów na próbkę, to tylko rozmiar pliku 7,2 MB. Nawet skromny FAT32 może pomieścić około 500 razy więcej. Z drugiej strony, zakładając nawet 10 sekund na próbkę, czy naprawdę zamierzasz ręcznie skasować 72 tysiące punktów danych? dla kilku konfiguracji? Trudno sobie wyobrazić, dlaczego nie ma sensu automatyzacja zarówno pozyskiwania, jak i redukcji danych. Przynajmniej możesz wykonać proste sumowanie w programie Excel prawie w trywialny sposób.

Jestem skłonny zgodzić się z Tonym Stewartem, że to nie jest projekt dla początkujących. Jeśli absolutnie musisz to zrobić sam, wybrałbym dobrze zbudowany bocznik, a następnie poszedłbym do komercyjnego DAQ od firmy takiej jak Measurement Computing. Możesz otrzymać 8-kanałowy, 24-bitowy DAQ z oprogramowaniem, które wykona 2 próbki / sekundę za nieco ponad 400 dolców. Temp. Przesunięcia wejściowego jest mniejsze niż 0,5 uV / stopnie, więc może nie być konieczne myślenie o kontroli klimatu w oprzyrządowaniu. Z drugiej strony, wzmocnienie tempco jest rzędu 4 ppm / stopnie, więc prawdopodobnie tak.

EDYTUJ - Zamiast używać komentarzy do odpowiadania na komentarze, przedłużam tę odpowiedź.

Być może źle zrozumiałem Twoje wymagania. Jak rozumiem Twój post, jesteś zainteresowany całkowitym ładunkiem przepływającym przez Twój ładunek (y). Nic nie wspomniałeś o rozróżnieniu między prądem w obciążeniu a prądem płynącym przez rezystor bocznikowy. Innymi słowy, sprawiałeś wrażenie, że wejście obciążenia jest równe prądowi wyjściowemu obciążenia, a jeśli mierzysz jeden, mierzysz drugi. W tych okolicznościach precyzyjne źródło nie jest potrzebne, a przynajmniej nie w takim sensie, w jakim wydaje się, że jest. Jeśli zmierzysz prąd do 10 ppm, cóż, to najlepsze, co możesz zrobić. Jeśli różni się trochę między próbkami, to dopóki ta zmiana nie jest skorelowana z interwałem próbkowania, wszystko wyjdzie w praniu.

Z jednej strony tak, stabilność na pewnym poziomie jest konieczna. Chodziło mi jednak o to, że nie musi być tak wspaniałe, jak mogłoby się wydawać. Tak, jeśli aktualny poziom zmienia się w czasie, konieczne jest śledzenie tego. Jeśli jednak zmiany (które można uznać za szum) nie są skorelowane z czasem próbkowania, długie przebiegi danych uśrednią ten szum. Innymi słowy, problemy ze stabilnością będą zwykle usuwane w rozważanych długich okresach. W zasadzie zawsze istnieje możliwość nagromadzenia się błędów, ale nie powinno to stanowić większego problemu. Stabilność w tym przypadku oznacza stabilność przez 10 sekund, co nie jest trudne.

I powinienem określić ilościowo moje warunki, zwłaszcza stabilność. 0,01% (100 ppm) w źródle prądu nie jest tak trudne ani drogie, chociaż 0,1% jest znacznie łatwiejsze. A jeśli użyjesz rodzaju bocznika niskotemperaturowego, który zasugerowałem, możesz użyć tego napięcia do kontrolowania źródła prądu, a napięcie odniesienia stanie się czynnikiem ograniczającym, po którym nastąpi przesunięcie wzmacniacza.

Ponadto sterowanie temperaturą jest myląco łatwe do odrzucenia jako „proste” i pod pewnymi względami jest.Jednak dopóki nie określisz ilościowo swojej kontroli, nie będziesz mieć możliwości sprawdzenia, czy jest ona odpowiednia.Nie możesz po prostu dostarczyć radiatora i mieć pewność, że problem został rozwiązany.A jeśli o to chodzi, nie wiesz nawet, czy był jakiś problem.

Dzięki za długi i pomocny komentarz!Myślę, że prąd musi być stabilny, ponieważ potrzebuję dokładności w prądzie całkowanym - jeśli w prądzie występuje znaczny szum, `` niezmierzony '' błąd między próbkami może się skumulować przy tak długim pomiarze i może spowodować wyłączenie zintegrowanych kulombówo całkiem sporo. Masz rację, że rozmiar pliku wyniesie 7-8 megabajtów (właściwie dwa razy więcej, ponieważ napięcie też będzie rejestrowane), ale trudność polega na szczegółowej analizie danych, która może być dość powolna w programie Excel dla tak dużych danychzestaw i będę generował wiele, wiele zestawów.
Muszę zbudować dziesiątki tych kanałów prądowych, aby jednocześnie wykonywać niezależne pomiary.Więc potrzebuję wielu niezależnych źródeł prądu, ale nie wielu multimetrów.Mam multimetr Keithley 6 1/2 cyfry, którego planuję użyć do szeregowego odczytu napięcia na precyzyjnych rezystorach w pętli.Z grubsza, jeśli wykonuję pomiar co sekundę, a jest 20 kanałów, to każdy kanał będzie mierzony co 20 sekund.
Zgadzam się z punktem dotyczącym samonagrzewania się rezystorów.Jednak utrzymanie rezystorów stabilnych nie jest trudne.Bardzo łatwo jest rozproszyć wat za pomocą dobrego kleju termicznego i bloku miedzianego z płaszczem wodnym lub nawet po prostu radiatora procesora i wentylatora. Dokładnie przemyślę resztę twojego komentarza.Dziękuję za komentarz!
@ugachmaaz - Zobacz edycję.
Widzę, że jest to dość stare pytanie, ale: Excel nie jest świetnym podejściem do analizy danych w tej skali, chociaż rozumiem, że jest niezwykle popularne i nie bez powodu.Może przeznaczyć część swojego budżetu na opłacenie programiście za napisanie kodu do przeprowadzenia analizy?Integracja, którą opisujesz, nie zajmie dużo czasu i będzie BARDZO szybka w porównaniu z sugerowaną konfiguracją programu Excel.
@GlennWillen - Eh.Jeśli dane mają trwać setki godzin, nie wydaje się, że kilka minut na zgniatanie arkusza kalkulacyjnego jest tak dużym problemem.I tak, sam wybrałbym trasę programowania, ale plakat ma nieznane kompetencje i budżet.
#2
+9
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75
2017-09-26 02:48:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dryft 10 ppm jest równoważny SNR 100 dB przy DC, a to wymaga czujnika prądu z piecem, zapewniającego stabilne wykrywanie i wyjątkowo niski regulator szumów.Następnie ADC z rozdzielczością 20 bitów i dokładnością 18 bitów, który również musi być regulowany termicznie.Keithley może zrobić taki instrument za 5 tysięcy dolarów.Zrób to sam bez doświadczenia?dobra ruck.

#3
+3
Descon
2019-10-06 06:43:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Produkujemy precyzyjne źródła prądu od ponad 26 lat i możemy zaoferować kilka sugestii. Aby uzyskać aktualny sens, użyj serii Vishay VPR221Z lub VCS331Z, w zależności od mocy. W celu uzyskania najlepszych rezultatów radiator jest wyposażony w rezystor pomiarowy pomimo Tempco 0,2ppm / ° C. Użyj wzmacniaczy klasy oprzyrządowania, takich jak INA103 do wykrywania prądu, a także do wykrywania napięcia w obciążeniu. Jako napięcie odniesienia wybierz najlepsze odniesienie, na które możesz sobie pozwolić, coś takiego jak AD587 i buforuj je za pomocą wzmacniaczy operacyjnych, takich jak AD797 skonfigurowanych jako filtr dolnoprzepustowy. Zminimalizuj aktualną przepustowość pętli serwomechanizmu tak bardzo, jak to możliwe, w tym element przepustowy. Eliminacja rozproszonych prądów powietrza poprzez ekranowanie płytki drukowanej. Umieść 10 omów szeregowo ze wszystkimi układami scalonymi i 0,1 uF, aby powrócić. Oddziel sekcję analogową od cyfrowej za pomocą transoptorów lub nowszych odpowiedników. Użyj zasilaczy liniowych z rozproszoną pojemnością na PCB. Użyj oddzielnych zasilaczy dla sekcji analogowej i NIE MA wspólnego powrotu do sekcji cyfrowej. NALEŻY używać oddzielnych zwrotów z punktami mekki, aby zminimalizować przesunięcia miedzi. Należy odizolować różne wlewy miedzi używane do ekranowania warstwy wewnętrznej, tak aby izolowane napięcia analogowe były oddzielone od izolowanych napięć źródła prądu, z wyjątkiem jednego, starannie wybranego punktu. Zaplanuj kilkakrotne obrócenie planszy.

#4
+2
user224292
2019-06-14 02:25:33 UTC
view on stackexchange narkive permalink

ten link pokazuje precyzyjny obwód odniesienia prądu o stabilności około 10 ppm http://www.ti.com/lit/an/sbva001/sbva001.pdf

Linear ma lepsze
Przykład @laptop2d?
LT3092, przepraszam, że mam osobistą zemstę przeciwko TI po tym, jak spalili mnie na wzmacniaczu i nie mają żadnej obsługi klienta.
#5
+1
Whit3rd
2018-04-08 12:30:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Przy tych wymaganiach będziesz potrzebować piekarnika o niskim znoszeniu podzespoły, ciche źródła zasilania i odrobina finezji. Przetwornik prądu na częstotliwość i licznik będą gromadzić wartość całkowitą, która odpowiada całkowitej opłacie. Kalibracja będzie wyzwanie, ale jeśli wiesz, że dokładność, której szukasz, jest wskazując na jakieś ważne zjawisko, zjawisko to może być źródłem kalibracji.

Pamiętaj, że temperatura, ciśnienie atmosferyczne, pole magnetyczne, a nawet rozproszone światło może wpłynąć na wynik, więc to wszystko powinno być kontrolowane.

Twój rezystor pomiarowy będzie poziomy, więc ciepło będzie się z niego wznosić nie powoduje różnicy temperatur na swoich zaciskach (co spowodowałoby spowodować wzrost napięcia termopary z połączeń przewodów miedzianych).

Przydatna może być kąpiel olejowa z mieszaniem

Techniki próbkowania (jak większość ADC) są twoim wrogiem, NIE chcesz czasu martwego lub błędów zaokrąglenia; z oscylatorem jako konwerterem, jest nie ma martwego czasu. Większość automatycznych systemów testowych jest przeznaczona do szybkiego sprawdzanie towarów fabrycznych i są słabo przystosowane do tej precyzji przez kilka dni pracy.

#6
  0
bobflux
2017-09-26 00:20:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Możesz użyć źródła prądu opartego na MOSFET;ponieważ FET ma tylko niewielki prąd upływu bramki, napięcie na rezystorze zapewni dobrą dokładność pomiaru prądu.

Potrzebujesz więc:

  • Wzmacniacz operacyjny o niskim poziomie szumów i przesunięciu przesunięcia

Dla niskiego poziomu hałasu ADA4898 jest trudny do pokonania i nie jest tak drogi, a ponadto ma niski dryft przesunięcia ...

  • Napięcie odniesienia z małym odchyleniem

Przykładami są LTZ1000, LTC6655 itp.

  • Rezystor o niskim dryfcie

Oto przykład, możesz skorzystać z wyszukiwarki digikey / mouser i posortować według tempco;)

To tylko punkt wyjścia, prawdopodobnie będzie to dość trudne ... Pomóc mogłoby umieszczenie aktywnych urządzeń w obudowie z kontrolowaną temperaturą ...

Minimalna wartość podłączonych rezystorów to 50 omów, być może za wysoka dla tego zastosowania.Vishay ma precyzyjne części [do 0,5 oma] (http://www.vishaypg.com/docs/63001/63001.pdf) (w rzeczywistości inne serie schodzą do 5 mOhm, ale tutaj może być za mało).
@ThePhoton Będę szczery: biorąc pod uwagę szanse powodzenia OP, dla rezystorów wybrałem pierwszy link od Google.Zgadzam się, że wybór części jest znacznie lepszy.Specyfikacje na nich są tak, jakby pochodziły z przyszłości w maszynie czasu lub coś w tym rodzaju.
#7
  0
analogsystemsrf
2017-09-26 11:30:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Pracuję nad narzędziem, które zapewni tak precyzyjne systemy, ale nie jest gotowe na najlepszy czas.Z drugiej strony, zbudowanie elektronicznej bazy danych dla takiego narzędzia zapewnia wiele eksperymentów myślowych, a jednym z głównych ograniczeń jest rezystancyjne wykrywanie prądu.

Folia miedziana ma współczynnik temperaturowy 4000 ppm na stopień Celsjusza.Kup bocznik.Nie próbuj go budować.

Zgodzić się.Nie będę próbował budować bocznika.
Oczywiście nie buduj bocznika z miedzi.Ale może być wykonalne zbudowanie jednego z drutu lub folii manganinowej.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...