Pytanie:
Najlepsza płyta rozwojowa dla ARM9?
zklapow
2010-01-13 11:12:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Szukam taniej, ale wydajnej płyty deweloperskiej dla procesora ARM9. Musi być w stanie uruchomić system Linux. Nie mam pewności co do dokładnych specyfikacji pamięci RAM itp. (Po części dlatego piszę to pytanie). Chciałbym jednak mieć SD, Ethernet (lub WIFI) i USB. Jakieś sugestie?

Firma STMicroelectronics wypuściła nową płytę odkrywania STM32 http://www.st.com/internet/evalboard/product/250863.jsp za 10 USD. Całkiem przyzwoita deska do nauki podstaw w bardzo niskiej cenie.
To ma ARM Cortex-M3, a nie ARM 9! Nie będzie działać pod Linuksem.
Dwa odpowiedzi:
#1
+10
davr
2010-01-13 12:49:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy to musi być ARM9? beagleboard jest dość mocny w tej cenie. Za 150 USD otrzymasz 500 MHz ARM Cortex A8 (dwie generacje nowsze niż ARM9), 256 MB pamięci RAM, 256 MB pamięci NAND Flash, wyjście wideo DVI, gniazdo kart SDHC, USB (urządzenie Host &), wyjście audio w & i kilka portów I / O. Nie ma wbudowanej sieci Ethernet, ale możesz użyć niedrogiego adaptera USB Ethernet.

Sparkfun ma również płytę ARM9, ale kosztuje więcej, a IMO jest mniej wydajne ( 180 MHz ARM9 / 64 MB RAM / 512 MB pamięci / brak wyjścia wideo / chociaż ma wbudowaną sieć Ethernet)

Inną opcją jest zakup Nintendo DS ... dostajesz 66 MHz ARM9 + 33 MHz ARM7 + 4 MB RAM + Renderowanie sprzętowe grafiki 2D / 3D z ~ 0,75 MB pamięci VRAM (którą możesz ponownie wykorzystać jako pamięć RAM, jeśli potrzebujesz tego wszystkiego dla gfx) dwa LCD 256x192 (jeden ma ekran dotykowy), WiFi i pamięć na karty microSD (z niedrogim adapterem poniżej 20 dolarów w dzisiejszych czasach), wbudowany akumulator + ładowarka, głośniki, mikrofon. Wadą jest to, że masz ograniczone interfejsy do świata zewnętrznego ... albo SPI w gnieździe-1, albo magistrala wózka GBA w gnieździe-2. Dostępne są wolne biblioteki portu gcc +, po prostu skompiluj program, upuść go na kartę microSD, włóż do adaptera i umieść w DS. Obecnie cena detaliczna wynosi 130 USD, a oryginalny (większy) NDS można kupić za około 50-70 USD używany w serwisie eBay.

Potrzebuję sieci Ethernet / bezprzewodowej, ale tak naprawdę nie potrzebuję grafiki ani wyjścia wideo, to mój problem z beagleboardem.
Zależy, ile mocy obliczeniowej potrzebujesz, tak naprawdę nie możesz pokonać beagleboardu. I jak powiedziałem, ludzie zgłaszali sukces używając go z kartą sieciową USB / bezprzewodową. Myślę, że faktycznie mogą istnieć klony beagleboardu z wbudowaną siecią Ethernet.
#2
+10
Or Goshen
2010-01-13 15:21:44 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inną opcją jest mini2440 lub micro2440. Kupiłem mój (w tym ekran dotykowy LCD) za 85 $ w serwisie eBay.

Wsparcie jest bardzo obszerne, obejmuje to, co potrzebujesz / chciałeś (adapter ethernetowy)

Fajnie, nie widziałem wcześniej tych urządzeń, wydają się dość przystępne cenowo.
Wartość fenomenalna, ale nie zgadzam się z twierdzeniem, że ma „rozległe” wsparcie - ale myślę, że dzięki temu dowiesz się więcej o sprzęcie i jądrze. Gorąco polecam używanie dystrybucji angstromów z tą płytą.


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...