Pytanie:
Gdzie odciąć zasilanie dla Arduino?
Andrew Spitz
2009-12-01 11:33:39 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie mam na to żadnego słownictwa, więc wybacz moją niezdarność w wyjaśnianiu.

Muszę podłączyć zasilacz, aby używać go z solenoidami i Arduino, ale nie jestem pewien, gdzie go wyciąć . Tuż przed wtyczką jest coś (nie jestem pewien nazwy, prawy dolny róg zdjęcia w linku poniżej), czy muszę ciąć przed czy po nim?

Oto link do zdjęcia, jestem nowym użytkownikiem, więc nie mogę go osadzić.

Jeśli znasz nazwę tajemniczej rzeczy, też chciałbym wiedzieć.

Link do Twojego zdjęcia jest uszkodzony. Czy możesz spróbować znaleźć nowy obraz i link do niego?
Dwa odpowiedzi:
#1
+12
NeedTungsten
2009-12-01 12:49:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

To jest filtr ferrytowy. Służy do tłumienia zakłóceń elektromagnetycznych (EMI) lub szumów o wysokiej częstotliwości z linii energetycznych, które zakłócają obwód. Jeśli nie pracujesz nad dźwiękiem (lub radiem) lub nie jesteś wybredny, możesz to przerwać. Jeśli tak jest i przeszkadza, możesz go odciąć i dodać koralik ferrytowy w innym miejscu obwodu.

Lepsze niż cięcie byłoby dodanie odpowiedniej wtyczki do obwodu, ale „ Prawdopodobnie już to rozważałem. Jeśli używasz płyty prototypowej, ten typ bloku terminala działa dobrze: http://search.digikey.com/scripts/DkSearch/dksus.dll?Detail&name=ED2580-ND

Trochę ostrzeżenia: wygląda jak zasilacz do laptopa, więc prawdopodobnie jest w stanie dostarczyć sporą ilość prądu. Jest trochę silniejszy niż typowa „brodawka ścienna”. Uważaj, aby niczego nie zwierać i nie pracuj nad projektem, gdy jest włączony.

#2
+7
Clint Lawrence
2009-12-01 12:43:51 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Rzecz tuż przed wtyczką zasilania to dławik w trybie wspólnym. Służy do redukcji zakłóceń elektromagnetycznych, które mogą być przenoszone na kabel zasilający.

Jeśli możesz to zostawić, byłoby lepiej, ale jeśli przeszkadza lub kabel nie jest wystarczająco długi, po prostu odetnij to.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...