Pytanie:
Smażenie Arduino
mad_z
2009-12-05 10:55:09 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy możesz zbudować Arduino za pomocą kodu?

Trzy odpowiedzi:
#1
+17
edebill
2009-12-05 21:19:32 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, aby można było go zepsuć bez podłączania dodatkowego sprzętu. Zrobi to zwarcie zasilania do masy. Próba pozyskania lub wyczerpania zbyt dużej mocy przez pojedynczy pin może to zrobić, ale bardziej prawdopodobne byłoby wypalenie tego jednego pinu.

To, co robisz w oprogramowaniu, nie powinno być w stanie faktycznie zablokować Sam Arduino. Powtarzające się odczyty / zapisy EEPROM mogłyby wypalić komórki EEPROM, ale to by nie zepsuło całości.

Wackyvorlon ma rację, że można ustawić bezpieczniki, aby uniemożliwić programowanie w zwykły sposób. Jednak nawet to jest odwracalne za pomocą programatora wysokiego napięcia. Arduino IDE ukrywa przed tobą bezpieczniki, więc nie jest to zbyt wielkim zmartwieniem. Gdy zaczniesz bezpośrednio programować AVR lub edytujesz plik płytek w środowisku Arduino, może to stanowić większy problem.

Czy ATmega328 ma zabezpieczenia umożliwiające dzielenie przez zero lub przepełnienie stosu? Pytam o to, że uczę elektroniki i zanim zrobimy jakiś sprzęt, chcę przyzwyczaić ich do kodu mikrokontrolerów, ale nie chcę zepsuć mojego Arduino, jeśli przypadkowo podzielą przez zero itp. budować obwody. (Na razie. :) )
#2
+10
wackyvorlon
2009-12-06 02:44:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Za pomocą bezpieczników można go dość blisko zamurować. Rozumiem, że ustawienia bezpieczników frobbed można skorygować za pomocą programatora wysokiego napięcia.

#3
+5
John D
2009-12-28 02:55:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Podczas używania 10 jednostek Decimalia w dużej matrycy czujników, miałem 2 z nich z różnych serii produkcyjnych, które umierały w trakcie opracowywania. Wejścia i wyjścia były zewnętrznie izolowane optycznie, więc nie było to spowodowane prądem lub napięciem błądzącym. Błędy sprowadzam do dwóch możliwych źródeł. Jednym z nich jest to, że zamurowali z powodu błędów produkcyjnych, prawdopodobnie wewnętrznie w I.C. Po drugie, można było zepsuć jednostkę poprzez uszkodzenie programu ładującego. Po awarii jednostki nie zostały rozpoznane jako legalne urządzenie przez komputer programujący. Nadal używam ich do czujników i rejestrowania danych. Nie miałem żadnych dalszych problemów z żadnym innym projektem.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...