Pytanie:
Dobry projekt do nauki projektowania analogowego
Shawn J. Goff
2010-01-14 03:20:37 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje studia licencjackie z elektroniki obejmowały trochę projektowania analogowego i chciałbym poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie. Jaki byłby dobry projekt, który wymagałby znacznego wysiłku w zakresie badań i uczenia się nowego materiału? Idealnie byłoby, gdyby projekt po ukończeniu służył również jako dowód, że mam umiejętności projektowania analogowego.

Dwa odpowiedzi:
#1
+14
jluciani
2010-01-14 04:27:41 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muzyka ...

Analogowy syntezator posiada szereg bloków funkcjonalnych - oscylator sterowany napięciem, wzmacniacz sterowany napięciem, mikser, generator obwiedni, filtr z kontrolą napięcia nad częstotliwością odcięcia, generator szumów, powielanie analogowe

Energoelektronika ... przetwornica DC na DC, przetwornica DC na AC, sterowanie silnikiem

Audio .... przedwzmacniacz wzmacniacza

Cały syntezator może być trochę za duży, być może generator funkcyjny sterowany napięciem byłby początkiem do niego, z użytecznym urządzeniem na końcu. Możesz wtedy przejść do pełnego syntezatora.
Generator funkcyjny sterowany napięciem byłby sam w sobie doskonałym projektem. Świetny instrument stołowy.
Zajrzyj na http://www.musicfromouterspace.com/, jeśli potrzebujesz schematów itp. Dla pełnych syntezatorów analogowych itp.
#2
+2
Jason S
2010-01-15 05:19:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink
  • wzmacniacz logarytmiczny (napięcie wyjściowe wzrasta o V0 woltów za każdym razem, gdy napięcie wejściowe się podwaja)
  • przerywacz optyczny (umieść dwie diody LED na każdym końcu rury z wyciętą szczeliną; wprowadzić prąd do nadawczej diody LED, wzmocnić prąd wytwarzany przez odbiorczą diodę LED)
  • czytnik temperatury termopary (wzmacniacz + kompensacja zimnego złącza + ADC)


To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...