Pytanie:
Rejestracja danych zakładu parowego
Harley Mackenzie
2009-11-27 09:02:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem zaprojektować aplikację do rejestrowania danych, używając czegoś w rodzaju płytki Gator + www.ruggedcircuits.com z jakimś wytrzymałym modułem zigbee do pomiaru głównie ciśnienia pary (do 110 barów) i temperatury (do 380 C).

Oczywiście jest to projekt rozwojowy z ograniczonymi funduszami, więc na tym etapie staram się zaprojektować tani system R & D zamiast dużego żelaznego systemu sterowania przemysłowego.

Czy ktoś wie, gdzie aby otrzymać lub zasugerować:

  1. Wytrzymały moduł zigbee podobny do wytrzymałego obwodu gator + podejście do płytki?
  2. Dobre obudowy odporne na bomby do podłączenia czujników, które zmieściłyby się na płycie, moduł zigbee i zasilacz?
  3. Czujniki ciśnienia i temperatury do radzenia sobie z tego rodzaju środowiskiem?

Wiem, że istnieją naprawdę drogie czujniki do instalacji w zakładzie, ale one prawdopodobnie nie będzie w budżecie, ponieważ będziemy potrzebować ich wielu.

Wszelkie pomysły lub potencjalne szanse będą mile widziane.

Harley

Cztery odpowiedzi:
#1
+4
John D
2009-11-27 14:38:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Mam nadzieję, że jako inżynier parowy stopnia 1, przed rozpoczęciem tego projektu masz duże doświadczenie i duże wykształcenie w zakresie pary. Przy 110 barach masz prawie 1300 kJ / kg energii. Zanim będziesz mógł wygenerować tak dużo energii, Twoje kotły muszą mieć wydajność co najmniej 25 tys. Funtów / godz. Na tym poziomie energii, jeśli coś pójdzie choć trochę nie tak, szanse zabicia wszystkich znajdujących się w budynku o powierzchni 75 000 metrów sześciennych wyniosą 100%. Czas potrzebny do podniesienia temperatury w pomieszczeniu do ponad 125 stopni C byłby krótszy niż 0,15 sekundy. Wiem, że gdybym spróbował tego rodzaju prototypowej pracy tutaj, w Seattle, miasto by mnie zamknęło. Nie wspominając o wpływie, jaki miałoby to na ubezpieczyciela. Aby uzyskać wsparcie, spójrz na Burnham Boilers, Cleaver Brooks lub Cannon Boiler.

Właściwie tak, ale zgadzam się, że mój oryginalny post brzmi trochę amatorsko. Jestem inżynierem mechanikiem, który pracuje głównie w branży energetycznej (choć w dzisiejszych czasach w IT), a mój kolega inżynier parowy jest BARDZO doświadczony i wie, co robi. W tej chwili nie mogę powiedzieć zbyt wiele (umowy NDA). Jednak to pomiary i monitorowanie danych B + R staramy się wykonywać tak efektywnie, jak to tylko możliwe. Korzystanie z sieci bezprzewodowej jest również spowodowane tym, że nie chcemy być zbyt blisko na etapie badań i rozwoju.
#2
+3
John D
2009-11-28 03:05:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dlaczego nie użyć po prostu temperatury? Jeśli masz do czynienia z parą nasyconą, jest to znacznie bezpieczniejsze. Ponieważ jesteś blisko punktu nasycenia, powinieneś być w stanie łatwo przeliczyć różnicę. Nawet jeśli w układzie występuje dużo przegrzania, które można łatwo odjąć. Każdy czujnik może mieć swoją własną temperaturę przesunięcia ze względu na straty ciepła, ale po skalibrowaniu powinieneś być w stanie określić zużycie, straty lub inne przydatne informacje bez ryzyka dostania się do strumienia ciśnienia. Pasek na termoparach jest o wiele bezpieczniejszy niż mocowanie do rury. Jeśli musisz przymocować do rury, pamiętaj o zainstalowaniu kontroli prędkości! następnie poprowadź rurkę o bardzo małej średnicy do czujnika, aby ograniczyć ilość OOPS. W książce Babcock and Wilcox na Steam i jej generacji znajduje się cała masa informacji, które pomogą. Ta firma jest niezwykle łatwa we współpracy i pomoże również w Twoim projekcie. A co z opalarkami na podczerwień? Tani, szybki, łatwy i bezpieczny. A może nawet pałeczki do kredek?

Będziemy mieć do czynienia z przegrzaną parą i będziemy musieli rejestrować dane przez dłuższy czas. Nadal uważam, że będziemy potrzebować pomiarów ciśnienia.
#3
+2
wackyvorlon
2009-11-30 04:30:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy kontroler / sieć bezprzewodowa musi znajdować się blisko punktu pomiaru? W tej aplikacji termopara powinna służyć użytkownikowi i pozwala na zachowanie pewnej odległości między rejestratorem a wysoką temperaturą. Sparkfun ma chipy do połączenia z termoparami, które wewnętrznie linearyzują, a nawet mają zimne złącze. Wykwalifikowany instalator rur może umieścić osłonę termometryczną w nogawce lub w czymś podobnym.

Pamiętaj, że większość przetworników ciśnienia w tej aplikacji będzie potrzebować cewki rurowej, aby odizolować ją od ciepła. Para 1500 psi jest gorąca.

Możemy mieć kontroler w pewnej odległości. Mieliśmy problemy ze stabilnością termopary i przyglądaliśmy się czujnikom z drutu platynowego, które wykorzystują precyzyjny mostek rezystancyjny z rezystorami o dobrej tolerancji w szerokim zakresie temperatur. Wydaje się, że strona ciśnieniowa jest nadal trudniejsza.
Jak dokładne / dokładne muszą być Twoje pomiary? Wiem, że instalacje tutaj generalnie używają termopar do sterowania systemami sterowania kotłami 1000PSI +. McMaster-Carr ma kilka przetworników ciśnienia, które są oceniane na 1500 psi i więcej: http: //www.mcmaster.com/#pressure-transducers/=4q8sr6 Również całkiem niedrogie. Te identyfikowalne przez NIST to więcej pieniędzy, ale jeśli tego chcesz, są dostępne. Czy pracujesz nad tym z inżynierem ds. Oprzyrządowania lub dostawcą automatyzacji procesów?
#4
+2
Clint Lawrence
2009-11-30 07:03:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

O ile naprawdę nie potrzebujesz jakichś konkretnych niestandardowych możliwości, powinno być wiele opcji off-self, których można użyć do logowania. W pracy regularnie korzystamy z narzędzia Data Takeer, co jest dość elastyczne. Może działać samodzielnie lub w sieci. Uważam, że oprogramowanie jest trudne w użyciu, ale po skonfigurowaniu działa niezawodnie.

Instrumenty krajowe mają również wiele małych i tanich (lub też nie tak tanich) produktów DAQ, które mogą pomóc. Zdaję sobie sprawę, że szukałeś bardziej samodzielnego rozwiązania, ale jeśli jest to projekt R&D, posiadający niezawodne i sprawdzone rozwiązanie może być tańsze na dłuższą metę.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...