Pytanie:
Przesuwnik poziomu napięcia
SaM
2009-11-19 04:20:17 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Muszę zrobić przesuwnik poziomu napięcia. Musi przetłumaczyć poziom logiki TTL na poziom logiczny 12 V.

Przyłożyłem 5 V do podstawy i 12 V cc i pobrałem dane wyjściowe z kolektora ( nie używa żadnego rezystora emitera). Wyjście było dobre, ale prąd wynosił 0 mA, gdy V cc wynosiło 12 V, a faza została przesunięta.

Próbowałem podłączyć obciążenie na emiterze i napięcie było tylko 5 V lub mniej.

Jak zrobić taki translator poziomu napięcia?

Może powinieneś przedstawić schemat tego, o czym mówisz, bardzo trudno mi zrozumieć Twój akapit wyjaśniający, z czym łączysz się z czym.
Jakie dwa obwody próbujesz ze sobą połączyć?
Trzy odpowiedzi:
#1
+8
davr
2009-11-19 04:44:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wypróbuj konwerter poziomów logiki Sparkfun. Zawiera schemat, powinieneś być w stanie zrobić prawie dokładnie to samo ręcznie, ale prawdopodobnie będziesz musiał użyć różnych wartości rezystorów, aby uzyskać prawidłowe napięcia. Zawiera dwa obwody, jeden do podłączenia nadajnika niskiego napięcia do odbiornika wysokiego napięcia, a drugi do podłączenia nadajnika wysokiego napięcia do odbiornika niskiego napięcia. Wygląda na to, że to pierwsze jest tym, o co prosisz.

#2
+3
bobdole369
2009-11-19 10:17:15 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W pytaniu opisano pojedynczy wzmacniacz tranzystorowy ze wspólnym emiterem, który odwraca sygnał.

Potrzebujesz dwóch etapów. Powiel swój obwód, wprowadź wyjście tego, co masz teraz, do innego wspólnego wzmacniacza nadajnika. Dostosuj odchylenie i zwiększ ujemne sprzężenie zwrotne, aby zmniejszyć wzmocnienie. Zwykle takie rzeczy są wykonywane za pomocą totemów.

#3
+2
NeedTungsten
2009-11-19 04:53:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wygląda na to, że mogłeś używać tranzystora NPN, w którym PNP byłby bardziej odpowiedni. Spróbuj zmienić na tranzystor PNP.

Jeśli to nie to, potrzebujemy schematu lub przynajmniej więcej informacji.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...