Pytanie:
W jaki sposób tramwaje w Toronto czerpią energię z linii?
Drahcir
2014-03-09 23:19:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbowałem to znaleźć w Google, ale bezskutecznie. Próbowałem dowiedzieć się, jak tramwaje mogą pobierać energię ze zwarcia.

Dla porównania:


(źródło: roadstories.ca)

Jeśli wyobrażam sobie, że linie energetyczne są uproszczone jako tak zwarty akumulator

i zakładamy, że tramwaj zachowuje się jak rezystor w ten sposób

Czy nie sprowadziłby się do pierwszego schematu ze zwarciem?

Jak doszedłeś do wniosku, że system dystrybucji został zwarty? (Nie chcę się żartować, ale próbuję zrozumieć Twój proces myślowy na ten temat).
Ach, po prostu zakładałem idealne komponenty, tj. Przewody mają zerową rezystancję. Oczywiście w przewodach musi występować opór, jednak zakładam, że jest on pomijalny, tak że 99% prądu przepłynie przez niego, a tylko 1% przepłynie przez duży rezystor.
@Drahcir Wygląda na to, że mylisz połączenie szeregowe i równoległe. W tym, co narysowałeś, cały prąd przepływałby przez zwarcie, a prąd przez rezystor. W rzeczywistości rezystor byłby tramwajem, a rezystancja przewodów byłaby modelowana przez rezystor połączony szeregowo z tramwajem.
Cztery odpowiedzi:
#1
+12
Andy aka
2014-03-09 23:25:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Energia jest podawana z przewodu napowietrznego i podłączana do odbiornika pantografu na dachu. To kieruje moc do kontrolera, a następnie do silnika i ścieżki powrotnej prądu przepływającego po szynach: -

enter image description here

Kiedyś pamiętałem rzecz zwaną a trolejbus w moim rodzinnym mieście, gdy byłem dzieckiem - był to zwykły autobus z gumowymi kołami, ale miał podwójny podbieracz kabla napowietrznego - dodatni (to był zasilacz prądu stałego) był na jednym przewodzie, a ujemny (powrót) na drugim . Stary trolejbus: -

enter image description here

Ach, ze schematu wynika, że ​​szyny działają jak obwód powrotny, czyli -ve część mojego obwodu, a górny przewód działa jako + ve część obwodu. Bez pociągu byłby to obwód otwarty. Pytanie uzupełniające: gdyby ktoś podłączył górny przewód i szynę, czy wszystkie tramwaje w Toronto przestałyby działać z powodu zwarcia?
@Drahcir Właściwie byłem świadkiem, jak to się dzieje w moim mieście. Linia napowietrzna pękła i spadła na szynę. Wszystkie samochody uliczne na jednym końcu linii straciły moc z powodu pęknięcia bezpieczników, podczas gdy samochody na drugim końcu linii nadal działały.
@Drahcir, jak sugeruje AndrejaKo - istnieją oddzielne obwody dla różnych sekcji. Będzie też kilka punktów „feed-in”.
Toronto również posiadało kiedyś trolejbusy, ale wycofano je w 1993 r. Http://transit.toronto.on.ca/trolleybus/9003.shtml http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/ 19 / Toronto_Flyer_E700A_trolleybus_in_1987.jpg (okrągłe reflektory!)
@SpehroPefhany Ze względu na mój wiek (LOL) pamiętam je bardziej jak te stare rzeczy - http://www.sandtoft.org.uk/index.html - to właściwie działa muzeum w pobliżu mojego rodzinnego miasta. Tryskam teraz buuuuu
Drodzy ludzie, którzy chcą modyfikować - proszę nie trać czasu i mojego czasu. Schemat obwodu nie był potrzebny. Jeśli chcesz zmodyfikować, zapytaj mnie najpierw.
@SpehroPefhany szkoda, że ​​Toronto pozbyło się swoich autobusów Trolley .. Tutaj, w Vancouver, dostajemy coraz więcej i myślę, że są świetne! Mamy tutaj wiele trolejbusów o podwójnej długości http://bc.transport-action.ca/images/TL_2007_NFI_E60LF_2533.jpg
#2
+4
Adam Lawrence
2014-03-09 23:29:25 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oczywiście linie energetyczne nie przypominają zwartą baterię, ponieważ żadna znacząca energia nie mogłaby zostać pobrana, gdyby całość została „spalona” w postaci zwarcia, że ​​tak powiem. Dlatego, skoro tramwaje są w stanie pobierać energię i jeździć, system dystrybucji nie może powodować zwarcia. Jeśli na linii nie ma tramwajów, jest to w zasadzie tor otwarty - każdy tramwaj to ładunek, a wiele tramwajów na linii to ładunki równoległe.

Wikipedia w bardzo prosty sposób wyjaśnia pojęcie słupa do trolejbusów:

Kiedy jest używany w trolejbusie lub tramwaju, tj. pojeździe kolejowym, pojedynczy słup wózka zwykle zbiera prąd z przewodu napowietrznego, a stalowe szyny na szynach pełnią funkcję powrotu elektrycznego.

Jestem przekonany, że rzeczywisty zwarcie spowoduje wyzwolenie urządzenia zabezpieczającego przy źródle dystrybucji prądu stałego i odłączenie linii, pozostawiając ją bez zasilania do czasu usunięcia usterki. (Poza tym: istnieje 52 podstacje dostarczające prąd stały do ​​pojazdów tranzytowych Toronto)

#3
+4
Spehro Pefhany
2014-03-09 23:53:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Linie napowietrzne przenoszą + 600VDC (odizolowane w regionach, które są zasilane przez poszczególne podstacje trakcyjne). Prąd powrotny przepływa przez szyny, które są utrzymywane przy napięciu zbliżonym do potencjału ziemi.

Tramwaj pojawia się jako ładunek od przewodów (przez słup wózka) do szyn.

Zobacz na przykład: http://www.vivanext.com/files/EnvironmentalAssessments/YongeExtension/Conceptual%20Design%20Report/3277670%20Conceptual%20Design%20Report%20Appendix%20C.pdf

#4
+1
al smalling
2015-05-17 04:54:00 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Aby zamknąć ten obwód odpowiedzi (ahem), to jest powód, dla którego tramwaje mogą używać jednego tyczki (lub trolejbusu), ale trolejbusy muszą mieć dwubiegunowy. Dzieje się tak, ponieważ trolejbusy jeżdżą na gumowych oponach bez toru i nie są uziemione tak, jak jest uziemiony stalowy wagon z metalowym kołem na metalowej szynie. Gdyby nie drugi słup na pickupie trolejbusu, to każdy pasażer, który wysiadając styka się jednocześnie z ciałem trolejbusu (zwanego też trolejbusem) i ziemią, będzie miał doprowadzony prąd przez swoje ciało! Martwy pasażer! Za każdym razem, gdy zobaczysz zdjęcie trolejbusu lub trolejbusu, będzie ono miało dwa maszty, albo zostanie sfałszowana fotograficzna podróbka. - al smalling, chicagoTo pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...