Pytanie:
Przewód do użytku z czujnikami
mad_z
2009-11-24 12:41:54 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Próbuję zminimalizować zakłócenia w projekcie czujnika. Czy ktoś może polecić dobry ekranowany drut, który mogę wlutować do mojej płyty?

Jakiego czujnika używasz i jakie daje wyjście? (np. napięcie analogowe od 0-5 V, I2C, PWM itp.)
Trzy odpowiedzi:
#1
+7
russ_hensel
2009-11-24 22:19:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zakładam, że wysyłasz dane z czujnika na pewną odległość. Może nie być najlepszym, ale łatwo dostępnym przewodem sieciowym cat5. Idealny przewód prawdopodobnie ma skrętkę z ekranem, wystarczającą liczbę przewodów, aby przejść. Możesz znaleźć jakiś przewód audio skonfigurowany w ten sposób.

Jeśli możesz, może pomóc przetwarzanie danych z czujnika przed transmisją. Na przykład konwersja na sygnał różnicowy lub pobranie napięcia i konwersja na częstotliwość.

Możesz także wziąć skręconą parę z kota 5 i wokół niej rapować folię i uziemić folię na obu końcach. To zapewni przyzwoitą osłonę. Sygnał różnicowy sprawi, że po tym kroku będzie znacznie bardziej odporny na szum.
#2
+5
jkopel
2009-11-25 00:15:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

W zależności od długości przewodu i typu sygnału można wypróbować skrętkę lub ekranowany kabel koncentryczny (koncentryczny). Jeśli chcesz poeksperymentować, możesz znaleźć skrętkę typu solid-core w kablu cat-5 (jak mówi russ_hensel), a kabel koncentryczny o małej średnicy można wyciągnąć z kabla mikrofonu lub słuchawek / słuchawek. Koncentryczny ekran ma pleciony ekran, który można podłączyć do uziemienia, który chroni wewnętrzne przewody przed zakłóceniami. W przypadku skrętki jeden przewód służy do przesyłania sygnału, a drugi do uziemienia, co minimalizuje (ale nie może wyeliminować) zakłóceń).

#3
+4
todbot
2009-11-25 01:01:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Prosta skrętka (bez ekranowania) może wystarczyć. Skręty w przewodzie powodują, że szum wspólny dla obu przewodów jest poza fazą, a tym samym znosi się wzajemnie.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...