Pytanie:
Czy solenoidy mogą się kleić w wyniku niewłaściwego użytkowania?
Andrew Spitz
2009-12-07 05:25:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Kupiłem trzy elektrozawory ze sprężyną powrotną typu push. Nie pamiętam, żeby były lepkie od samego początku, ponieważ używałem tylko jednego na raz, ale być może tak było. Teraz, gdy próbowałem pracować razem, dwie są tak lepkie, że stały się bezużyteczne (nawet same).

Chciałbym wiedzieć, czy mogło się to dziać stopniowo z powodu zbyt mocnego nacisku ( Prawie ich nie używałem), niewłaściwych komponentów lub dlatego, że podłączyłem te trzy w tym samym czasie.

Oto trochę informacji na temat mojej konfiguracji:

  • Elektrozawór wciskany ze sprężyną powrotną. 14 Ohm, cewka 12-24 V DC. Praca przerywana
  • DIODA PROSTA 1 A / 400PIV
  • ZASILACZ 12 VDC 3,33 A
  • N-CHANNEL MOSFET, 55V 22A 0,06OHM
  • Rezystory
  • Arduino Duemillenove
Dwa odpowiedzi:
#1
+7
wackyvorlon
2009-12-07 07:32:40 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Istnieje możliwość stopienia niektórych części we wnętrzu. Umyłbym pręt elektrozaworu w acetonie, aby usunąć wszelkie pozostałości i sprawdzić, czy w środku nie ma widocznego zwęglenia. Jeśli jest gorzej, użyj sproszkowanego grafitu lub białego smaru litowego, aby go nasmarować.

#2
+6
Michael Kohne
2009-12-07 18:03:26 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Czy znajdują się w jakimś wrogim środowisku? Zakurzony? Mokry? Czy sprawdziłeś napięcie na elektrozaworze, aby upewnić się, że naprawdę mieści się w specyfikacji?

Czy działają jakieś boczne siły na elektromagnes? Coś, co utrudniłoby poruszanie się?

Ponadto w specyfikacji elektromagnesu jest napisane „Praca przerywana”. Co według producenta to oznacza? Czy kiedykolwiek przekroczyłeś tę specyfikację (pozostawiając ją włączoną przez długi czas)?To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 2.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...